RSS feed for Nikolas
  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • AKA Jane Roe

    ★★★½

  • The Windermere Children

    ★★★★

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Transparent: Musicale Finale

    ★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • David Bowie: Finding Fame

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Share

    ★★★

  • Native Son

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Los Reyes

    ★★★★

  • The Blue Door

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • The Wind

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Keep an Eye Out

    ★★★½

  • One Small Step

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★½

  • Roll Red Roll

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Transit

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★