Sort by

Noah has logged 32 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Venom 3

Venom 3

×
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Dumbo

Dumbo

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Uncharted

Uncharted

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Untitled Free Guy Sequel

Untitled Free Guy Sequel

×
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Juno

Juno

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
½
Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry