• Don't Look Up

  • Hellbound

    ★★★

  • Lords of Scam

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Drunken Birds

    ★★★

  • Maria Chapdelaine

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

  • Belfast

  • Une révision

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★½

  • The Restless

    ★★★

  • France

  • The Guide to the Perfect Family

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Annette

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Journey

    ★½

  • La Mif

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Like the Ones I Used to Know

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Underground

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Stronghold

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★★½

  • Nadia, Butterfly

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • Slaxx

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • My Very Own Circus

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Landgraves

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Decline

    ★★★★★

  • Our Own

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Goddess of the Fireflies

    ★★

  • My Salinger Year

    ★★½

  • Cayenne

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • His House

    ★★★

  • Thanks for Everything