Sort by

nat has logged 25 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Lou

Lou

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dave Chappelle: For What It's Worth

Dave Chappelle: For What It's Worth

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
Capote

Capote

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
On Your Wedding Day

On Your Wedding Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry