• Dune: Part Two

  • Oppenheimer

  • Madame Web

  • Avatar: The Way of Water

  • Don't Worry Darling

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • D.P.A. 3: O Filme - Uma Aventura no Fim do Mundo

    ½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • A Business Proposal

    ★★★★★

  • Juvenile Justice

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Against the Ice

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Scream

    ½

  • b

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Olaf Presents

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The King's Affection

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Confessions of an Invisible Girl

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • Spencer

  • C'mon C'mon

  • Dug Days

    ★★★★

  • Twenty Something

    ★★★★

  • Nona

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Vivo

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★

  • Spoiled Brats

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Get the Grift

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Life in a Year

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★