Nicole has logged 122 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cinderella

Cinderella

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry