Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Huesera: The Bone Woman

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • The Eight Mountains

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • The Velvet Queen

    ★★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Midday Cowboy

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Joan of Arc

    ★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • I Am Not Handsome

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Everybody’s Everything

    ★★★

  • Queen of Hearts

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • The Realm

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • What You Gonna Do When the World's on Fire?

    ★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★½

  • Sink or Swim

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • A Six Dollar Cup of Coffee

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Ryuichi Sakamoto: Coda

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Square

    ★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Bāhubali 2: The Conclusion

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • 3 Women or Waking Up from My Bosnian Dream

    ★★★★

  • On Body and Soul

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½