Neal has logged 607 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vacation

Vacation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry