Neal has logged 46 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ali

Ali

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spawn

Spawn

1997
×
Read the review Edit this entry  
29
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Keep

The Keep

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mimic

Mimic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry