Sort by

Neal has logged 553 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Edit this entry  
26
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★
Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Croods

The Croods

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Safe House

Safe House

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Edit this entry  
16
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★½
Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry