Sort by

noella <3 has logged 575 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Vow

The Vow

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry