Sort by

noella <3 has logged 48 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Descendants

Descendants

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry