• Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • C'mon C'mon

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

  • Red Rocket

    ★★

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Who Are You, Charlie Brown?

  • The Novice

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • The Beta Test

  • Pleasure

  • CODA

  • Soul

  • The Wolf of Snow Hollow

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Undine

  • The Nest

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

  • 1917

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Holiday in the Wild

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Moffie

    ★★★

  • The Laundromat

  • Joker

  • The Assistant

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Vivarium

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Deerskin

  • The Neighbors' Window

  • This Time Away

  • Paris Is Us

  • Ghosts of Sugar Land

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • In Fabric

  • Gloria Bell

    ★★★

  • The Sisters Brothers

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

  • Crystal Swan

  • All Good

  • Climax

  • Woman at War

    ★★★½

  • Dry Martina

  • Thunder Road

  • Isle of Dogs

  • Girls of the Sun

  • Studio 54

  • Skate Kitchen

  • Shirkers

  • Mandy

    ★★★½

  • Wonder Wheel

  • Blade Runner 2049

  • Familiye

  • Disobedience

  • Outside In

    ★★½

  • Lady Bird

  • Foxtrot

    ★★½