Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★½
Edit this entry  
07
Lost in New York

Lost in New York

1989
×
Edit this entry  
07
Vigilante

Vigilante

1982
×
Edit this entry  
06
Streetwalkin'

Streetwalkin'

1985
×
★★★
Edit this entry  
04
The Beautiful Prisoner

The Beautiful Prisoner

1983
×
Edit this entry  
04
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★
Edit this entry  
31
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
In Fabric

In Fabric

2018
×
Edit this entry  
27
Final Flesh

Final Flesh

2009
×
Edit this entry  
23
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
New York, New York

New York, New York

1977
×
Edit this entry  
15
Just Another Girl on the I.R.T.

Just Another Girl on the I.R.T.

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Edit this entry  
12
Timeless Bottomless Bad Movie

Timeless Bottomless Bad Movie

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sir Alex Ferguson: Never Give In

Sir Alex Ferguson: Never Give In

2021
×
Edit this entry  
27
Pleasure

Pleasure

2021
×
Edit this entry  
21
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★½
Edit this entry  
17
American Pop

American Pop

1981
×
Edit this entry  
14
Scandal in Sorrento

Scandal in Sorrento

1955
×
Edit this entry  
11
The Assistant

The Assistant

2019
×
Edit this entry  
10
The Nest

The Nest

2020
×
Edit this entry  
08
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Journey from Greece

Journey from Greece

2017
×
Edit this entry  
16
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
Edit this entry  
15
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Wild Mouse

Wild Mouse

2017
×
Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
Edit this entry  
21
Jade

Jade

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
Edit this entry  
04
Father of My Children

Father of My Children

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Carrington

Carrington

1995
×
Edit this entry  
24
Honey

Honey

2003
×
Edit this entry  
16
Educating Rita

Educating Rita

1983
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
Edit this entry  
01
The Man in the Moon

The Man in the Moon

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
Unlike U

Unlike U

2011
×
Edit this entry  
23
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
Edit this entry  
14
Three O'Clock High

Three O'Clock High

1987
×
Edit this entry  
13
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
Read the review Edit this entry  
12
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Driver

The Driver

1978
×
★★★
Edit this entry  
28
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Variety

Variety

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Wraith

The Wraith

1986
×
Edit this entry  
20
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
Edit this entry  
19
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
Edit this entry  
18
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
Edit this entry  
23
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★½
Edit this entry