Sort by

omer has logged 40 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sir Alex Ferguson: Never Give In

Sir Alex Ferguson: Never Give In

2021
×
Edit this entry  
27
Pleasure

Pleasure

2021
×
Edit this entry  
21
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★½
Edit this entry  
17
American Pop

American Pop

1981
×
Edit this entry  
14
Scandal in Sorrento

Scandal in Sorrento

1955
×
Edit this entry  
11
The Assistant

The Assistant

2019
×
Edit this entry  
10
The Nest

The Nest

2020
×
Edit this entry  
08
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Journey from Greece

Journey from Greece

2017
×
Edit this entry  
16
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
Edit this entry  
15
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Wild Mouse

Wild Mouse

2017
×
Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
Edit this entry  
21
Jade

Jade

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
Edit this entry  
04
Father of My Children

Father of My Children

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Carrington

Carrington

1995
×
Edit this entry  
24
Honey

Honey

2003
×
Edit this entry  
16
Educating Rita

Educating Rita

1983
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
Edit this entry  
01
The Man in the Moon

The Man in the Moon

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
Unlike U

Unlike U

2011
×
Edit this entry  
23
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
Edit this entry  
14
Three O'Clock High

Three O'Clock High

1987
×
Edit this entry  
13
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
Read the review Edit this entry  
12
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Driver

The Driver

1978
×
★★★
Edit this entry  
28
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Variety

Variety

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Wraith

The Wraith

1986
×
Edit this entry  
20
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
Edit this entry  
19
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
Edit this entry  
18
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
Edit this entry  
23
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★½
Edit this entry  
17
*Corpus Callosum

*Corpus Callosum

2002
×
Edit this entry  
15
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Courier

Courier

1986
×
★★★★
Edit this entry