RSS feed for mairi
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
Edit this entry  
02
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
Edit this entry  
10
The Accidental Husband

The Accidental Husband

2008
×
Edit this entry  
26
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
Edit this entry  
23
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
Edit this entry  
04
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
Edit this entry  
15
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
Edit this entry  
22
Yentl

Yentl

1983
×
Edit this entry  
19
Tab Hunter Confidential

Tab Hunter Confidential

2015
×
Edit this entry  
11
Affinity

Affinity

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
To Die For

To Die For

1995
×
Edit this entry  
23
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Airplane!

Airplane!

1980
×
Edit this entry  
23
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Edit this entry  
06
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
Edit this entry  
05
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Boys

Boys

2014
×
Edit this entry  
21
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
They Came Together

They Came Together

2014
×
Edit this entry  
07
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

2016
×
Edit this entry  
13
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
Edit this entry  
10
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Living End

The Living End

1992
×
Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry