• Senior Year

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Dual

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • A Castle for Christmas

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

  • My Son

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • The Starling

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Midnight

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • The Ice Road

  • Fatherhood

    ★★★

  • The Birthday Cake

    ★★