• Death to 2021

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • medicament

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • SAS: Red Notice

    ★½

  • Yes Day

    ★½

  • Coming 2 America

    ★½