ethan has logged 55 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
Edit this entry  
21
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Splash

Splash

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Big

Big

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
John Henry

John Henry

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
08
Fatal Affair

Fatal Affair

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
300

300

2006
×
★★½
Edit this entry  
08
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Survive the Night

Survive the Night

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Force of Nature

Force of Nature

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
The 2nd

The 2nd

2020
×
½
Edit this entry  
05
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry