Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Quinoa

Quinoa

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for Quinoa
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Quinoa’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Everything Everywhere All at Once

    Everything Everywhere All at Once 2022

    ★★★★★ Watched by Quinoa 29 Apr 2022

    כן

  • Return to Space

    Return to Space 2022

    ★★★★ Watched by Quinoa 22 Apr 2022

    תראו

  • Licorice Pizza

    Licorice Pizza 2021

    ★★★ Watched by Quinoa 29 Jan 2022

    כמו שאומרים״מי נגד מי״?ככה כל הסרט
    יש דברים נסתרים..לא נבין לא נדע..למה כל סצנה נדחפת דמות חדשה?

  • mid90s

    mid90s 2018

    ★★★★ Watched by Quinoa 20 Jan 2022

    סרט חמוד פלוס

  • The Florida Project

    The Florida Project 2017

    ★★★★★ Watched by Quinoa 11 Jan 2022

    למה לא היה לי ככה(לא מנוכר)

  • Midnight Cowboy

    Midnight Cowboy 1969

    ★★★★½ Watched by Quinoa 21 Nov 2021

    :,()

  • Paterson

    Paterson 2016

    ★★★★ Watched by Quinoa 31 Oct 2021 1

    עוד כאלו שבהם יש אדם שמאזין לשיחות של אנשים אחרים 
    עוד כאלו בבקשה

  • Charlie and the Chocolate Factory

    Charlie and the Chocolate Factory 2005

    ★★★★★ Watched by Quinoa 24 Oct 2021 1

    אחד הסרטים

  • The Double Life of Véronique

    The Double Life of Véronique 1991

    ★★½ Watched by Quinoa 09 Oct 2021 1

    לא יודעת….הכל בניאונסים

  • Wrong

    Wrong 2012

    ★★½ Watched by Quinoa 04 Oct 2021

    Fuck that fake meme

  • Titane

    Titane 2021

    ★★★★★ Watched by Quinoa 23 Sep 2021 1

    גברת שורה מאחורה -
    יו איזה סרט מזעזע מהזה לאיזה סרט הבאת אותי דוד״
    אני בתוך הלב שלי ,אוקיי זה סימן טוב . (זה הרגיש כאילו כל האולם משחק אחד עם השני מי שלא קם והולך )
    באמצע הסרט בן זונה)

  • Palo Alto

    Palo Alto 2013

    ★★★★★ Watched by Quinoa 22 Sep 2021 1

    צריך עוד כאלו

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro