• Outside the Wire

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • Come Play

    ★★

  • Fatman

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Nocturne

    ★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • On the Rocks

    ★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Rogue

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Magic Camp

    ★★★

  • Project Power

    ★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Last Moment of Clarity

    ★★★

  • Body Cam

    ★★

  • Capone

    ★★

  • Arkansas

    ★★★

  • Inheritance

    ★★

  • Extraction

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

    ★★★

  • M.O.M. Mothers of Monsters

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Falling

    ★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½