RSS feed for Noah

Noah has logged 25 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
License to Wed

License to Wed

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fires Were Started

Fires Were Started

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vampire

The Vampire

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Brief History of Time

A Brief History of Time

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Love Life of an Octopus

The Love Life of an Octopus

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Seahorse

The Seahorse

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wrong

Wrong

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Strike

Strike

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cleopatra Jones

Cleopatra Jones

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
42nd Street

42nd Street

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shaft

Shaft

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lightning Sketches

Lightning Sketches

1907
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hot-Toe Mollie

Hot-Toe Mollie

1930
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry