Sort by

Noah Kern has logged 313 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry