noahd has logged 382 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Family Man

The Family Man

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Double

The Double

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocky

Rocky

1976
×
Read the review Edit this entry  
28
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry