RSS feed for noahd

noahd has logged 42 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Mirror

Mirror

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Goon

Goon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The World's End

The World's End

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
Read the review Edit this entry  
21
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flight

Flight

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Animal House

Animal House

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sister Act

Sister Act

1992
×
Read the review Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Naked Island

The Naked Island

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry