• Bill Burr: Live at Red Rocks

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Scream

  • War Cake

    ½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

    ½

  • Fiona Clark: Unafraid

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Come from Away

    ★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • King Richard

  • The Hand of God

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Juniper

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Catch the Fair One

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • To Olivia

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • Sabaya

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • Virus Shark

    ½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Accomplice

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • Long Toast

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ½

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Holidate