• Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Small Axe

  • Mank

    ★★½

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Fatman

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Speed Cubers

    ★★½

  • Strasbourg 1518

  • Peninsula

    ★★½

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Arkansas

    ★★

  • Dummy

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Nine Days

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Zola

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • The New Pope

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

  • The Bronx, USA

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Speed of Life

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★