• No Trace

    ★★★½

  • Wè

    ★★★

  • Narratives of Modern Genocide

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Long Toast

    ★★½

  • Turned

    ★★★

  • How to Fix a Primary

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Bunky Echo-Hawk: The Resistance

    ★★★

  • Damon Davis: Apologue for the Darkest Gods

    ★★★

  • A White Horse

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pool Boy Nightmare

    ★½

  • In My Room

    ★★★

  • I Am Greta

    ★★★½

  • A New York Christmas Wedding

  • Shakespeare’s Shitstorm

    ½

  • Forensickness

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Icemeltland Park

    ★★★★

  • Elevator Pitch

    ★★★½

  • Gallery

    ★★★½

  • This is closest to how the last weeks of March felt like

    ★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★

  • Rhubarb

    ★★½

  • The Disrupted

    ★★½

  • New York New York

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Through the Night

    ★★★½

  • Landfall

    ★★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • The Follow-Up

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Dream Round

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Małni – Towards The Ocean, Towards The Shore

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Softie

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Alive

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • The Reason I Jump

    ★★

  • The Mole Agent

    ★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Blind Bombing, Filmed by a Bat

    ★★½

  • Adore You

    ★★½

  • Helluva Boss

    ★★★½

  • Maurice Hines: Bring Them Back

    ★★★★

  • The Honeymoon Phase

    ★★½

  • Reiwa Uprising

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Hazbin Hotel

    ★½

  • The Fall

    ★★★

  • The Scarecrow

    ★★★

  • Fit Model

    ★★★½

  • Everybody Flies

    ★★★★

  • Incitement

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★

  • The Egg

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Nightcrawlers

    ★★★★

  • Long Gone By

    ★★★½

  • still and alone in the wilderness

    ★★★

  • Nimic

    ★★★

  • T

    ★★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Pier Kids: The Life

    ★★★½