Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Contra-Internet Inversion Practice #3: Modeling Paranodal Space

Contra-Internet Inversion Practice #3: Modeling Paranodal Space

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Contra-Internet Inversion Practice #2: Social Media Exodus (Call and Response)

Contra-Internet Inversion Practice #2: Social Media Exodus (Call and Response)

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Facial Weaponization Communiqué: Fag Face

Facial Weaponization Communiqué: Fag Face

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Contra-Internet Inversion Practice #1: Constituting an Outside (Utopian Plagiarism)

Contra-Internet Inversion Practice #1: Constituting an Outside (Utopian Plagiarism)

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pocket

Pocket

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Follow-Up

The Follow-Up

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Forensickness

Forensickness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Watching the Pain of Others

Watching the Pain of Others

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Am Autism

I Am Autism

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Magic Rosette

The Magic Rosette

1879
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Musician Monkey

The Musician Monkey

1878
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Climb

The Climb

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nat Turner: A Troublesome Property

Nat Turner: A Troublesome Property

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turned

Turned

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Everybody Flies

Everybody Flies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gasman

Gasman

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wè

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Where are the African Gods?

Where are the African Gods?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Muay Thai

Muay Thai

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fit Model

Fit Model

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Helluva Boss

Helluva Boss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Incident in New Baghdad

Incident in New Baghdad

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coming from Insanity

Coming from Insanity

2019
×
★★
Edit this entry  
26
No Trace

No Trace

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Narratives of Modern Genocide

Narratives of Modern Genocide

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Abiogenesis

Abiogenesis

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Supa Modo

Supa Modo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
1968 < 2018 > 2068

1968 < 2018 > 2068

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
T

T

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Angel of History

The Last Angel of History

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mozart, Wien & Elvis

Mozart, Wien & Elvis

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A White Horse

A White Horse

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hawks and Sparrows

Hawks and Sparrows

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
...And the Pursuit of Happiness

...And the Pursuit of Happiness

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bee and PuppyCat

Bee and PuppyCat

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry