RSS feed for Noah

Noah has logged 35 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Late Show - A Short Film By Spike Jonze

The Late Show - A Short Film By Spike Jonze

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cat Skin

Cat Skin

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Après le feu

Après le feu

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My House Walk-Through

My House Walk-Through

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
POKOPOKOPIKOTAN

POKOPOKOPIKOTAN

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adore You

Adore You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blok

Blok

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Majora's Mask: Terrible Fate

Majora's Mask: Terrible Fate

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
still and alone in the wilderness

still and alone in the wilderness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Above

The Above

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Is … Black Ain’t

Black Is … Black Ain’t

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Project X

Project X

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Classified X

Classified X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Color Adjustment

Color Adjustment

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ethnic Notions

Ethnic Notions

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
God Respects Us When We Work, But Loves Us When We Dance

God Respects Us When We Work, But Loves Us When We Dance

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blues Accordin' to Lightnin' Hopkins

The Blues Accordin' to Lightnin' Hopkins

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry