• Lynch / Oz

    ★★

  • Nothing Is Always

    ★★★★★

  • Tori and Lokita

  • Decision to Leave

  • Triangle of Sadness

  • 1341 Frames of Love and War

    ★★★★★

  • Kafka for Kids

  • Licorice Pizza

  • Figure-Ground

    ★★★★★

  • The Balcony Movie

  • Vortex

    ★★★★★

  • Memoria

  • Lamb

  • Titane

  • Let It Be Morning

  • Black Notebooks

    ★★★★★

  • Ahed's Knee

  • Annette

  • Summer Nights

  • All Eyes Off Me

  • Petite Maman

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • The Accident

  • The Human Voice

  • Summer of 85

  • The Salt of Tears

    ½

  • Zola

  • About Endlessness

  • Peaches & Cream

    ★★

  • Tomorrow's Gone

    ★★★½

  • Comrade Dov

    ★★★★

  • Fire Will Come

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Young Ahmed

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Chained

  • Varda by Agnès

    ★★★★★

  • Synonyms

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Amazing Grace

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Skin

    ★★★½

  • Jonathan Agassi Saved My Life

    ★★★★½

  • The Wild Pear Tree

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Bao

  • Wild Wild Country

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

  • Coco

  • Wonder Wheel

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • The Museum

    ★★★★

  • Portrait Of My Family In My 13th Year

  • The Beguiled

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Square

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½