Sort by

Jasper has logged 292 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★½
Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Edit this entry  
26
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rocks

Rocks

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
½
Edit this entry  
19
Mother

Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★
Edit this entry  
16
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Edit this entry  
11
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Edit this entry  
01
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Edit this entry  
20
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
08
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★
Edit this entry  
31
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★½
Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★½
Edit this entry  
16
Blue

Blue

1993
×
Edit this entry  
11
Where Dreams Go To Die

Where Dreams Go To Die

2017
×
Edit this entry  
10
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Akira

Akira

1988
×
★★★
Edit this entry