Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Suzhou River

Suzhou River

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Cow

The Cow

1969
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★
Edit this entry  
03
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Edit this entry  
01
All Hail

All Hail

2022
×
Edit this entry  
29
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Afghan Star

Afghan Star

2009
×
Edit this entry  
23
Help

Help

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
You Will Die at Twenty

You Will Die at Twenty

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Sparrows

Sparrows

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Edit this entry  
14
To Live

To Live

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
In a Year with 13 Moons

In a Year with 13 Moons

1978
×
★★★★
Edit this entry  
29
Japón

Japón

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Edit this entry  
14
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Romance

Romance

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
05
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
05
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
25
Egon Schiele: Dangerous Desires

Egon Schiele: Dangerous Desires

2018
×
Edit this entry  
23
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Plastic Bag

Plastic Bag

2009
×
Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pauline

Pauline

2010
×
Edit this entry  
18
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Banishment

The Banishment

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Cloud in Her Room

The Cloud in Her Room

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★½
Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry