NoCopZone has logged 28 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Silence

The Silence

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Draughtsmen Clash

The Draughtsmen Clash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sumé: The Sound of a Revolution

Sumé: The Sound of a Revolution

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Draughtsmen Clash

The Draughtsmen Clash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Daresalam

Daresalam

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Whisky

Whisky

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Horrid Henry: The Movie

Horrid Henry: The Movie

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Hidden City

Hidden City

1987
×
★★
Edit this entry  
18
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dom Hemingway

Dom Hemingway

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Dragonslayer

The Last Dragonslayer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Devdas

Devdas

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Where Am I?

Where Am I?

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry