RSS feed for NoCountry
  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Demon House

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Kill Chain

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Rocketman: Mad Mike's Mission to Prove the Flat Earth

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Aladdin

    ★★

  • Wine Country

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Swallow

    ★★½

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Strange Negotiations

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

  • Good Boys

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Polar

    ½