RSS feed for noctucx

noctucx has logged 47 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Fences

Fences

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Headshot

Headshot

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Rings

Rings

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barbershop: The Next Cut

Barbershop: The Next Cut

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
One Piece Film: GOLD

One Piece Film: GOLD

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★
Edit this entry