• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★½

  • Station Eleven

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

  • Army of the Dead

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★

  • News of the World

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Shithouse

  • The Haunting of Bly Manor

    ★½

  • Red, White and Blue

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

  • 8:46

  • The Last Dance

  • Inventing the Future

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Malmkrog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

    ★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Chasing Dream

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

  • Mister America

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ad Astra

    ★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Weathering with You

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ½

  • Midsommar

  • To the Ends of the Earth

    ★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★