Sort by

Noel has logged 239 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Arizona

Arizona

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild

Wild

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little

Little

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry