Sort by

Noel has logged 20 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parents

Parents

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spiral

Spiral

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Fellow Americans

My Fellow Americans

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry