Sort by

Noel has logged 266 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Death Valley

Death Valley

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Flawless

Flawless

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Manor

The Manor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bongee Bear and the Kingdom of Rhythm

Bongee Bear and the Kingdom of Rhythm

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Elvira's Haunted Hills

Elvira's Haunted Hills

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Feast

The Feast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry