Sort by

Noel has logged 21 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Evil

The Evil

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
An Unquiet Grave

An Unquiet Grave

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wind

The Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Years

10 Years

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Burning

The Burning

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Opening Act

The Opening Act

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry