Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
See for Me

See for Me

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blood Ritual

Blood Ritual

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Iron Angels

Iron Angels

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Next

Next

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Inside

Inside

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Faster

Faster

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Livid

Livid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Funhouse

Funhouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Collection

The Collection

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Injustice

Injustice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fist of Legend

Fist of Legend

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Initiation

Initiation

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Forest Village

Suicide Forest Village

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry