Sort by

NoelleW has logged 14 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
Read the review Edit this entry  
07
The Ghost Cat and the Mysterious Shamisen

The Ghost Cat and the Mysterious Shamisen

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry