Noel has logged 363 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Strange Lady in Town

Strange Lady in Town

1955
×
★★½
Edit this entry  
23
Welcome to Hard Times

Welcome to Hard Times

1967
×
★★★
Edit this entry  
21
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mayor

Mayor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★½
Edit this entry  
15
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Edit this entry  
14
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Edit this entry  
13
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Downhill

Downhill

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Songbird

Songbird

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Assassins

Assassins

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Finding Yingying

Finding Yingying

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Through the Night

Through the Night

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Queer Japan

Queer Japan

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Tesla

Tesla

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Driveways

Driveways

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Giving Voice

Giving Voice

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gunda

Gunda

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Billie

Billie

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

Crock of Gold: A Few Rounds with Shane MacGowan

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Changin' Times of Ike White

The Changin' Times of Ike White

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tripping with Nils Frahm

Tripping with Nils Frahm

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Edit this entry