• The Tinder Swindler

  • Transversais

  • 7 Prisoners

  • Malignant

    ★★

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Save Ralph

  • Run

  • Pieces of a Woman

  • Host

  • Da 5 Bloods

  • Nobody Knows I'm Here

    ★½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

  • All the Bright Places

  • Possessor

  • 1917

    ★★★½

  • The First Temptation of Christ

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Miracle in Cell No. 7

    ½

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

  • Ready or Not

    ★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Us

    ★★

  • Waiting for the Carnival

  • The Vast of Night

    ★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

  • The Edge of Democracy

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Roma

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Happy as Lazzaro

    ★★★

  • Climax

  • Temporada

  • Period. End of Sentence.

  • Ready Player One

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Happy Death Day

    ★★

  • Gerald's Game

  • Coffee with Cinnamon

    ★★★½

  • mother!

  • Lady Bird

    ★★★½

  • El Che

  • The Shape of Water

  • Veronica

  • Good Manners

  • Loving Vincent

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★