Isadora Noemi has logged 49 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Possessor

Possessor

2020
×
Edit this entry  
26
Film Socialisme

Film Socialisme

2010
×
Edit this entry  
22
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
Edit this entry  
14
Love

Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Edit this entry  
03
Waiting for the Carnival

Waiting for the Carnival

2019
×
Edit this entry  
03
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Edit this entry  
01
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
Edit this entry  
25
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
Edit this entry  
24
I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

2009
×
Edit this entry  
17
Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

2021
×
Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
Edit this entry  
16
Birth Reborn

Birth Reborn

2013
×
Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
12
Closer

Closer

2004
×
Edit this entry  
09
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Edit this entry  
22
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
Edit this entry  
01
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
17
First Blood

First Blood

1982
×
Edit this entry  
11
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twenty Years Later

Twenty Years Later

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
13
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Aviator

The Aviator

2004
×
Edit this entry  
19
Veronica

Veronica

2017
×
Edit this entry  
14
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
Edit this entry  
06
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Edit this entry  
04
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
Edit this entry  
19
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Edit this entry  
17
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
09
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Casa Grande

Casa Grande

2014
×
★★★
Edit this entry