• Godzilla vs. Kong

    ½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

  • The Leadership

    ★★★★★

  • My Little Sister

    ★★★

  • Kids Run

    ★★★★½

  • The Last Thing He Wanted

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Lessons of Love

    ★★★★

  • A Year Full of Drama

    ★★

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Hearts and Bones

    ★★★★

  • Shaft

  • Life After the Oasis

    ★★★★

  • Bellbird

    ★★½

  • In My Blood It Runs

    ★★★★

  • The Final Quarter

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Palm Beach

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Bacurau

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Buddha in Africa

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Vision Portraits

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • When Tomatoes Met Wagner

    ★★★★★

  • God Exists, Her Name Is Petrunya

    ★★★

  • Synonyms

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★

  • Dolce Fine Giornata

  • Photograph

    ★★★★

  • Judy & Punch

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Queen of Hearts

    ★★★★½

  • Monos

    ★★

  • One Child Nation

    ★★★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Polar

  • The Edge of Democracy

    ★★★★