RSS feed for César
  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Dracula

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Eye for an Eye

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Tod@s Caen

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Point Blank

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★