RSS feed for César
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Chef

Chef

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Mia madre

Mia madre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Devilman: Crybaby

Devilman: Crybaby

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Les Misérables

Les Misérables

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dracula

Dracula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Edit this entry