• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bad Trip

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Little Things

    ★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Your Honor

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Des

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All Hands on Deck!

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Air Conditioner

  • The Outsider

    ★★★

  • Dracula

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Aziz Ansari: Right Now